7. 7. 2023

Máme potěšující zprávu, dnes nám byla potvrzena březost u našich chovných kobyl. Doufáme, že bude vše v pořádku a budeme se těšit na čtyři hříbátka.

4. 6. 2023

A do třetice zase kluk, letos naše poslední hříbátko. Vše proběhlo v pořádku, je zdravý a krásný po mamince, která mu předala svoje barvy.

28. 5. 2023

V očekávaném termínu se nám narodilo další krásné hříbátko, je to kluk s jedním modrým okem po mamince.

21. 4. 2023

V pátek jsme se rozloučili s naší vymazlenou “Jessie Flying Rose Cat”, ale neodjela daleko, její nový domov je totiž kousek od Dvora Králové. Jessie přepravu zvládla skvěle a nyní už si zvyká na nové prostředí. Věříme, že nové majitelce bude dělat samou radost a bude skvělým parťákem.

20. 4. 2023

První letošní hříbátko, krásný, zdravý, hnědý kluk, uvidíme, jak se nám ještě vybarví.

10. 12. 2022

Náš ranč se rozrostl o další krásnou kobylu AQHA, zbarvení Blue Roan, kterou jsme si přivezli ze Silverstone ranče - Smooth Biz Leia pro nás už “Lela”, je narozena 8.6.2015 a momentálně je v očekávání, tak se na jaře budeme moc těšit na hříbátko po otci Smartest Magician “Harry”.

31. 8. 2022

V sobotu 27.8. se náš ranč rozrostl o tříměsíční hříbátko s matkou. Malá černá Naomi je krásná APHA se skvělým původem po rodičích ze Silverstone ranče. Matka: Smart Marlene O ´Lena (mimochodem její otec je náš současný světoznámý plemenný hřebec Cat Prints) ……. a otcem této naší krásky je černý hřebec “Ugly” Smooth Cool Cat. Máme z Naomi obrovskou radost, je “Black Pearl” našeho ranče.

22. 5. 2022

A další krásné překvapení dnes po ránu. Narodila se nám nádherná a zdravá kobylka ze spojení Julia Flying Rose x Cat Prints.

17. 5. 2022

Konečně jsme se dočkali, naše první letošní hříbátko je na světě, je to krásný kluk …. kopie maminky, tak máme velkou radost.

5. 5. 2022

Náš tříletý Valášek “Dobík” Ima Smoother Dobby se také vydal na cestu do Polska k novým majitelům. Při nastupování si z nás trochu dělal srandu a ukázal, jak moc je chytrý. Cestu zvládl skvěle a nyní je už v krásném prostředí farmy Folwark Kowalewek.

28. 12. 2021

Dnes po poledni se vydala naše 7měsíční Lilly (ze spojení Julia Flying Rose x Cat Prints) do nového domova - v Gebice v Polsku. Jelikož jsme před odjezdem poctivě trénovali nástup do přepravníku, tak se nám to vyplatilo a Lilly nastoupila úplně bez problémů jako zkušený profík. Šestihodinovou cestu také zvládla skvěle a nyní se už seznamuje se svoji novou rodinou. Přejeme novým majitelům, ať jim Lilly dělá jen samou radost.

20. 12. 2021

Přejeme vám pohodové prožití vánočních svátků a celý nový rok ať se držíte pevně v sedle.

15. 12. 2020

Přejeme vám pohodové prožití vánočních svátků a celý nový rok ať se držíte pevně v sedle.

26. 6. 2020

Poslední hříbátko je na světě - Rosie se narodila klisnička. Přesto, že otec je černý a mysleli jsme si, že i hříbě bude černé, mile nás překvapila její strakatost. Je šikovná a na to, že se teď narodila vypadá jako týdenní hříbě. Obě jsou v pořádku a malá už poznává svět. Letos tedy alespoň jedna klisna do party hřebečků.

18. 5. 2020

Před půlnocí na nás na pastvině čekal další hřebeček. Bylo na něm vidět, že na světě je chvilinku, nicméně při našem příchodu už stál na nohou a během krátké doby se i sám zvládl napít. Jak hřebeček, tak Julča jsou v pořádku a nám tak letos zbývá poslední mini hříbátko od poničky Rosie.

8. 5. 2020

Naše Pepina nám připravila překvapení v podobě krásného zdravého hřebečka. Překvapení proto, že se měla hřebit až za dva týdny a blížící se porod na sobě nedala vůbec znát. Hřebeček vše zvládl bez problému sám a Pepina je jako vždy vzorná máma. Hřebeček je od začátku kontaktní mazlík. Naopak Julča nás napíná, termín měla už 26. 4., a vypadá to, že si na další hříbátko ještě pár dní počkáme.

5. 2. 2020

Mezi první letošní přírůstky patří tato dvě kůzlata Holandské zakrslé kozy. Jsou tak malinká, že jedno kůzle se vejde bez problémů do jedné ruky. Mají se čile k světu a matka se o ně vzorně stará. Než trochu povyrostou jsou prozatím oddělená od zbytku stáda, za chvíli je už ale čeká plno nových zážitků z prozkoumávání okolí. Dalším přírůstkem je mládě lamy alpaky. To je se svým stádem už od narození. Je to první mládě ,,nového” strakatého samce, kterého jsme přivezli na podzim roku 2018. I to je velmi životaschopné a ze všech přírůstků máme velkou radost.

2. 1. 2020

V roce 2020 se budeme tešit na celkem 4 hříbátka. Všechny 3 chovné klisny jsou připuštěné naším hřebcem Cat Prints. Letos budeme očekávat i první hříbě od naší poničky Rosie, kterou jsme vezli na připouštění až do Strakonic a je připuštěná výstavně úspešným černým hřebcem Wells Major General. Budeme doufat, že se vše povede a za pár měsíců už budeme mít radost ze všech zdravých hříbátek.

25. 12. 2019

Všem přejeme veselé Vánoce a šťastný nový rok 2020. Ať Vám koně jdou!

7. 10. 2019

Příští sobotu 12.10. se zúčastníme Hubertovy jízdy, kterou pořádá JK Tůně. Minulý rok jsme si to moc užili. Těšíme se, že se opět setkáme se skvělými lidmi a společně si užijeme pohodovou podzimní vyjížďku.

15. 9. 2019

Rádi bychom zrekapitulovali včerejší Mezinárodní westernové hobby závody O pohár města Pardubice, které se zatím povedly ze všech námi pořádaných závodů nejlépe! Díky zázemí závodiště jsme měli možnost tuto akci pořádat v tak velkém měřítku a pro závodící dvojice zajistit příjemný komfort. Počasí, kterého jsme se obávali nejvíce, nám přálo a sluníčko nás provázelo celý den. Moc bychom chtěli poděkovat organizátorům a pomocníkům, vše bylo skvěle připraveno a díky Vám závody měly hladký průběh a příjemný spád. Velké díky patří také sponzorům, kteří nám věnovali do soutěží krásné ceny, kterými jsme mohli odměňovat soutěžící dvojice. Poděkovat chceme také rodičům s dětmi, kteří se zúčastnili jízdy zručnosti. Děkujeme, že vedete své potomky k tomuto sportu a lásce ke koním. Z celých závodů jsme nadšení a doufáme, že všichni, kdo se účastnili jakýmkoliv způsobem na této akci, naše pocity sdílejí. Na všechny se budeme těšit opět příští rok.

22. 8. 2019

Pro letošní rok jsme změnili místo pořádání závodů. Již tradiční westernové hobby závody se budou konat na renomovaném, světovém pardubickém závodišti! Novinkou bude také vyhlášení šampiona závodů - ALL AROUND CHAMPION = POHÁR MĚSTA PARDUBICE, který obdrží pohár s titulem, stuhu + věcný dar. Veškeré informace naleznete v záložce ,,Závody''.

20. 8. 2019

Náš roční valach Sparkly odcestoval minulý týden do nového domova kousek za Prahu. Bude se tam mít skvěle. Přejeme, ať nové majitelce Verče dělá jen samou radost.

27. 5. 2019

Tak už je na světě i poslední hříbátko. Je to černá klisna! Vše proběhlo dobře a kobyla i naše malá černá perla jsou v pořádku. Máme z ní velkou radost.

9. 5. 2019

Dnes nám přibyl další přírůstek. Je to hřebeček a tak životaschopné zvíře jsme dlouho neviděli. Narodil se před sedmou, okamžitě vstal a ještě v 10 vymýšlel lumpárny a ani jednou za tuto dobu si nelehnul. Má krásné rovné a silné nohy. Trochu jsme mu museli pomoct s prvním napitím, ale už to zvládá s přehledem sám. Za tři týdny nás čeká poslední noční hlídání a pro tento rok budeme mít hotovo.

29. 4. 2019

První hříbátko už je na světě! Je to hřebeček, a moc šikovný! Vše zvládl sám. Naopak nám chvíli dělala starosti klisna, která zadržovala lůžko déle než je obvyklé. Vše už ale vypadá dobře a oba jsou v pořádku.

18. 3. 2019

Akce Bohemian Stallion Promotion 2019 se skvěle vydařila a vše klapalo jak mělo. Náš hřebec Cat Prints všem ukázal, že ještě rozhodně nepatří do starého železa a také za svůj výkon sklidil zasloužený bouřlivý potlesk. I když už dlouho nebyl na závodech, choval se velice ukázněně a mile, tím nás všechny na 100% přesvědčil o jeho tolik vyzdvihovaném charakteru, který předává i na svá hříbata. Video se zobrazí po rozkliknutí příspěvku.

23. 2. 2019

Cat Prints se 16.3. zúčastní prezentace hřebců amerických plemen Bohemian Stallion Promotion na Galloway farmě v Roupově. Cat se předvede jak na ruce, tak pod sedlem, kde ukáže i něco málo z cuttingu. Akci pořádá Silverstone ranč a slouží jako přehled hřebců pro dané připouštěcí období, kde mají chovatelé jedinečnou možnost hřebce vidět na živo, i při práci a mohou se tak rozhodnout, jaké hřebce pro své klisny vyberou. Program je ale bohatý i pro diváky, připraveno je spousta vystoupení, takže na své si přijde každý. Určitě stojí za to se přijet podívat a užít si super den s koňmi.

3. 2. 2019

Pro rok 2019 očekáváme 3 hříbátka. Pro letošní rok jsme zvolili spojení: Julia Flying Rose X Dominican Diamond, Ima Hocus Pocus Girl X Smooth Cool Cat a Sheza Pepto Spoonful X Smooth Cool Cat. Pevně věříme, že vše proběhne v pořádku a v dubnu se budeme moct těšit ze dvou hříbátek, na poslední si počkáme do května. :)

4. 1. 2019

Dnes jsme na našem ranči přivítali hřebce Cat Prints. Přeprava, vykládání i seznámení s výběhem proběhlo v klidu. Přes dvojitou ohradu se mohl seznámit i s ostatními členy stáda, zatím to bylo nejklidnější seznamování co jsme tu doposud měli i přes to, že Cat je plemenný hřebec. Zimu mu necháme volnou, aby se rozkoukal a zdomácněl v novém prostředí, od jara bude v nabídce na připouštění. V plánu máme připouštění z ruky, kdy si u nás majitelé klisen budou moci nechat klisnu ustájit. Doufáme, že se mu u nás bude líbit a bude jen prospívat.

18. 12. 2018

Máme skvělou novinku. Na ranč se nám podařilo získat hřebce Cat Prints z PB ranče. Jeho otcem je momentální lídr tabulky nejlepších otců cuttingových koní High Brow Cat, jehož potomstvo již v cuttingu vyběhalo přes 23 miliónů dolarů. Jeho původ je velmi zajímavý i ze strany matky Miss Delta Elan, jejíž matka Miss Elan je jednou z nejslavnějších barevných klisen vůbec. Máme velikou radost a doufáme, že se Catovi u nás bude dařit a že dá ještě spoustu hříbat. Přes sezónu bude působit jako plemeník, jinak si už ale bude užívat zaslouženého důchodu.

14. 12. 2018

Přejeme Vám spokojené prožití vánočních svátků a do nového roku pevné zdraví, mnoho radostných chvil strávených po boku Vašich koňských parťáků, úspěšnou sezónu a plno krásných zdravých hříbat. :)

2. 12. 2018

1. 12. jsme se zúčastnili semináře s panem Karlem Kysilkou - ortopedickým kovářem. Ukázal nám nepravidelné postoje koní, jak je napravovat či udržovat, aby se nezhoršovaly. Dále jsme se věnovali kopytům naboso - jak by kopyto správně mělo vypadat, fungovat a jak takové kopyto vytvořit. Posledním tématem bylo kování - jak správně nakovat, aby si kopyto udrželo své přirozené schopnosti a my kováním koně jen podpořili, a to ať léčebným okováním nebo okováním sportovních koní. Po obědě jsme se přesunuli ven ke koníkům, kde nám byla předvedena praktická ukázka, jedním z figurantů byla i naše kobylka Sweet Little Maya. Přednáška byla velice poučná, a přesto je ještě mnoho témat k probrání. To ale až na dalším semináři, kterého se také rádi zúčasníme. Seminář se konal ve stáji JK Skalice.

15. 11. 2018

Našim dvěma holkám alpak jsme nedávno přivezli strakatého samce až z Frýdku-Místku. Začlenění proběhlo bez problémů, samec už si na holky dělá nároky, ale občas se přijde i pomazlit. Na příští rok se můžeme těšit na první mláďata od tohoto stádečka.

8. 11. 2018

Skvělá reportáž ze závodů na Dolním Přímu 6. 10. 2018. Moc děkujeme Western Sports TV. Budeme se na Vás těšit zase příští rok. :) Ještě jednou děkujeme všem, kteří se podíleli na této akci. Další závody nás čekají na jaře a už se nemůžeme dočkat! Video se zobrazí po rozkliknutí.

1. 11. 2018

V sobotu 27.10. jsme se zúčastnili Hubertovy jízdy, kterou pořádal JK Tůně. I přesto, že ráno pršelo jsme to nevzdali a vyrazili jsme po kopytě do Tůně. Nakonec se vyčasilo a jízdu jsme si se skvělou partou moc užili. Cesta vedla přes vyhlídku v Lubně na zámek Hrádek, kde pro nás bylo nachystáno teplé občerstvení. Organizátorům a fotografovi Marcelovi Runštukovi za krásné fotky děkujeme. Příští rok se znovu rádi zúčasníme.

12. 10. 2018

28.9.2018 nás opustil po těžké nemoci náš přítel a průkopník cuttingového sportu v České republice Pavel Mališ. Pavel nám v začátcích velmi pomáhal a umožnil nám získat chovnou klisnu se skvělým původem - Sheza Pepto Spoonful. Společně jsme plánovali budoucí spolupráci nejen skrz chov koní cuttingových linií. K této spolupráci již bohužel nedojde. Tento velký člověk nám všem bude velmi chybět. Upřímnou soustrast rodině a přátelům.

7. 10. 2018

Včerejší závody byly úžasné. Počasí nám přálo, perfektní organizace, akce měla příjemný spád. Chtěli bychom poděkovat organizátorům a pomocníkům, byli jste skvělí a vše jste zvládali na jedničku. Poděkovat bychom chtěli i sponzorům, od kterých jsme měli krásné věčné ceny a bylo čím odměňovat soutěžící dvojice, bez kterých by se taktéž závody nevyvedly tak jako včera. Velké díky patří i rodičům a dětem, kteří byli tak stateční a zúčastnili se jízdy zručnosti. Jsme rádi, že můžeme podporovat nástup nové generace westernových jezdců, a že vidíme, že tento sport bude mít i nadále své nástupce. Mimo to se náš ranč umístil v horsemanshipu ze 12 startovních dvojic na 1. a 2. místě a to koně Flying Bee Silver Way a Sweet Little Maya. Jsme moc spokojení a nadšení a doufáme, že s námi tyto dojmy sdílí i všichni, kteří se na závodech jakýmkoliv způsobem podíleli.

21. 9. 2018

Tento týden jsme Felixe a Jeronima vezli do nového domova k Lounům. Dlouhou cestu zvládli s přehledem a už dělají radost rodině s dětmi. Jsou to jejich první poníci a pro rodiče i děti to znamená ještě spoustu práce a učení se nových věcí, ale věříme, že vše zvládnou, s poníky si budou rozumět a budou s nimi spokojení. Teď mají poníci prázdniny, ale do budoucna se naučí tahat sulku.

17. 9. 2018

V sobotu 15. 9. se Fly úspěšně zúčastnila westernových závodů na ranči Radana. V ranch ridingu obsadila 1. místo a v horsemanshipu 2. místo. S výsledky jsme velice spokojení. Doufáme, že v tomto duchu budeme pokračovat do konce letošní sezóny a i v dalších letech.

13. 8. 2018

V pátek jsme si přivezli chovnou klisnu Shetland pony Rosie. Je ve standardním typu. Posílí stádo chovných klisen a kromě chovu se s ní budeme věnovat i výstavám. Je to vymazlený a moc hodný poník.

6. 8. 2018

V sobotu 4. 8. se náš ranč účastnil závodů v Horním Bousově. Fly jela úlohu horsemanship a ranch riding, kde obsadila krásná dvě třetí místa a pleasure, kde obsadila šesté místo.

26. 7. 2018

Přípravy můžou začít! Složka ,, Závody'' je doplněna o úlohy, které si již můžete stáhnout. Neváhejte a přijeďte si užít příjemný den. :)

17. 7. 2018

Už se nemůžeme dočkat zavodů a těšíme se na vás! :)

6. 7. 2018

Chtěli bychom vás pozvat na naše následující hobby závody, které se budou konat v Dolním Přímu 6. 10. 2018. Propozice a přihláška je již ve složce ,, Závody". Další informace a úlohy budeme postupně přidávat na web i na FB stránky. Doufáme, že se vše vyvede a užijeme si pohodový den. Těšíme se na vás. :)

14. 6. 2018

Na ranč nám přibyl nový pomocník v podobě traktoru Zetor 7745. Používat ho budeme převážně na úpravu pastvin pro koně, aby měly kvalitní a dobře rostlé trávy.

1. 6. 2018

Dnes si pro valáška přijeli noví majitelé. Jeho další stáj se nachází u Mariánských lázní. Doufáme, že bude dělat jen samou radost a že se bude mít fajn. :)

23. 5. 2018

Reportáž ze závodů. Děkujeme :)

17. 5. 2018

Včera večer kolem 22. hodiny se narodilo naše poslední letošní hříbě - krásný strakatý hřebeček. Oproti ostatním našim hříbatům je veliký, vše zvládl také sám a už prozkoumává okolí.

13. 5. 2018

Rádi bychom za naši stáj poděkovali za příjemně strávený čas na Westernových hobby závodech 12. 5. 2018 v Dolním Přímu. Děkujeme za obětavou práci všem pořadatelům a pomocníkům, za krásné věcné ceny sponzorům a soutěžícím dvojicím. Bez vás všech by se závody nevyvedly tak skvěle jako včera. Už se těšíme na další závody v září a především na vás! :)

1. 5. 2018

Už se na nás rozhodl podívat i hřebeček z naší ,,Blondýny''. Je šikovný, vše zvládl sám.

31. 3. 2018

Tak už máme první letošní hříbátko. Je to klisnička po Sheza Pepto Spoonful X Cat Prints. Má se čile k světu.

15. 3. 2018

10. 3. 2018 jsme navštívili velmi zdařilou akci Bohemian Stallion Promotion pořádanou v Roupově na Galloway farmě. Pro letošní rok máme na připouštění vybrané tři hřebce Silverstone ranče - Smooth Cool Cat, Dominican Diamond a Tymezone.

7. 2. 2018

Do týmu nám přibyl nový člen - fenka bandoga Jennyfer (modrá) z chovné stanice Mystic bandog.

10. 1. 2018

Dnes jsme klisnu Sheza Pepto Spoonful přivezli k nám na ranč. Veterinární kontrolou prošla na jedničku a cestu zvládla bez problémů.

7. 1. 2018

Pro sezónu 2018 už máme vybraný termín na 1. závody - 12. 5. 2018. Budou se konat v jezdeckém areálu Dolní Přím u Hradce Králové. Další informace budeme postupně přidávat sem do sekce ,,Závody'' i na naši FB stránku - https://www.facebook.com/RancUStribrneReky/

6. 1. 2018

Pro rok 2018 očekáváme březnové hříbě po Sheza Pepto Spoonful x Cat Prints, dále 2 dubnová hříbata po Julia Flying Rose x Smooth Cool Cat a Ima Hocus Pocus Girl x Dominican Diamonds. Na hříbátka se těšíme a věříme, že se budou mít čile k světu.

27. 12. 2017

Na ranč nám přibyla další krásná klisna - Sheza Pepto Spoonful z PB ranče. Je březí po hřebci Cat Prints. Doufáme, že veterinární kontrola dopadne na výbornou a během ledna kobylku převezeme k nám na ranč.

11. 12. 2017

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků. Do nového roku mnoho radostně strávených dní s koňskými parťáky, krásná zdravá hříbata a úspěšnou sezónu 2018.

30. 9. 2017

Závody dopadly jak nejlépe mohly! Za naši stáj vítěz v disciplíně showmaship - dospělí (Pavel Jenčík s Flying Bee Silver Way). Všem organizátorům a zúčastněným moc děkujeme.

22. 9. 2017

Poničky s Jimem odjeli do nového domova k Mělníku. Budou se využívat jako společníci a naučí se chodit v zápřahu. Jsme rádi, že všichni zůstali spolu.

2. 8. 2017

2. 8. jsme našeho Bonyška odvezli šikovné holčičce do Prahy, kde bude měsíc v tréninku. Poté si Bonču odvezou do své stáje v Teplicích. Přejeme mnoho úspěchů.

12. 6. 2017

12.6. se ohřebila Viola. Má zdravého hřebečka, kterého jsme pojmenovali Jim.

1. 1. 2017

1. 1. 2017 naši kozlíci a kozičky odjeli do nového domova, kde si budou užívat pozornosti, péče a na oplátku budou určitě dělat jen samou radost.

4. 11. 2016

4. 11. 2016 odcestovala Sindy s Kimi do nového domova až ke Znojmu.

4. 10. 2016

4. 10. se nám neočekávaně narodila 2 kůzlata od našich koziček. Jsou to kozlíci.

25. 8. 2016

7. 8. 2016 přibyla k našim chovným klisnám klisna Ima Hocus Pocus Girl. Klisna je připuštěná hřebcem Dominican Diamond.

25. 8. 2016

Dne 8. 8. 2016 jsme zachránili 2 kozy, které se nyní pasou s poníky na pastvině a čeká je už jen klidný a spokojený život.

10. 6. 2016

10. 6. nám přibyl přírůstek v podobě koťátka jménem Dorotka.

3. 6. 2016

7. 6. jsme poníkovským holkám přivezli ženicha - hřebečka Felix v.stal Ankeveen

2. 6. 2016

2. 6. 2016 se nám narodilo poslední letos očekávané hříbátko. Maminka je Minishetland Viola.

21. 5. 2016

21. 5. v 18:30 se narodil hřebeček od Minishetland kobylky Fiony.

18. 5. 2016

18. 5. ve 21:40 se nám narodil hřebeček od kobylky APH Julia Flying Rose.

18. 4. 2016

18. 4. 2016 jsme přivezli klisnu Flying Bee Silver Way, která byla po dobu 4 měsíců ustájená na Ranči u Soudného potoka, kde byla v tréninku pod vedením Jiřího Steinbacha.

8. 3. 2016

Ráno 8. 3. 2016 jsme dostali neočekávané překvapení od kobylky Minishletland Sindy. Narodila se jí holčička jménem Kimi. V indiánském (Algonquianském) jazyce jméno znamená tajemství.

23. 2. 2016

Dne 23. 2. 2016 se nám narodil sameček lamy alpaky.

Partneři

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby